„Čin mladého študenta Simona Omaníka z Gymnázia na Grösslingovej (skr. Gamča) – nepodanie ruky Prezidentovi republiky – považujem/e za absolútne neprípustný akt, ktorý nemôže ostať len tak neopomenutý…,“ napísal Daňo v utorok pred obedom.
„V prípade študenta nás zaujíma – aké sú rodinné pomery, pôsobenie a ambície a jeho vzťahy, aby sme poznali pohnútky, ktoré ho k tomuto činu viedli, a hlavne nás zaujímajú vaše názory,“ dodal youtuber, ktorý na prelome rokov 2019 a 2020 skončil aj vo väzbe.
Daňo, ktorý sa pohoršuje nad študentom gymnázia, je od roku 2022 obžalovaný z výtržníctva, podnecovania aj ohovárania. Obžaloba sa týka videonahrávok na YouTube, ktoré natáčal s Rudolfom Vaským. Na obsah obžaloby v pondelok upozornil denník SME – týka sa 24 skutkov, celkovo je v prípade 33 poškodených. Ľudia, ktorými sa táto dvojica často nevyberavo zaoberala, práve v týchto dňoch dostávajú obžalobu na vyjadrenie.
- Podrobnosti
- Administrátor
- Články
- 61
František Tóth alias Veľký Fero. Foto – TASR
dennikn.sk | Daniel Vražda
Hlavný svedok František Tóth alias Veľký Fero a obžalovaný bývalý žilinský sudca Daniel Béreš stáli na štvrtkovom pojednávaní na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici dva razy oproti sebe tvárou v tvár.
Najmenej jeden z nich pri rozhovore z očí do očí klamal.
Tóth v obidvoch prípadoch potvrdil, že odovzdal úplatok sudcovi Bérešovi. Béreš odpovedal, že nehovorí pravdu a klame.
„Svedok klame, nikdy som sa s ním nerozprával o trestných veciach a nikdy som od neho neprijal peniaze,“ vyhlásil Béreš.
![](/images/Snimka%20obrazovky%202025-01-03%20183907.jpg)
- Podrobnosti
- Administrátor
- Články
- 98
teraz.sk | TASR
Negatívne TIS vníma aj dovolanie ministra spravodlivosti Borisa Suska (Smer-SD) v prípade právoplatne odsúdeného exšéfa ÚŠP Dušana Kováčika a jeho následného prerušenia výkonu trestu odňatia slobody.
"Keď sme v januári 2024 v Transparency International predstavovali výsledky globálneho rebríčka vnímania korupcie za predchádzajúce obdobie, vyslovili sme obavy, že Slovensko bude počas roka vzhľadom na kroky a zámery súčasnej vlády čeliť podkopaniu právneho štátu i boja s korupciou. Tieto obavy sa, žiaľ, z nášho pohľadu napĺňajú," konštatoval riaditeľ TIS Michal Piško.
Negatívne TIS vníma aj dovolanie ministra spravodlivosti Borisa Suska (Smer-SD) v prípade právoplatne odsúdeného exšéfa ÚŠP Dušana Kováčika a jeho následného prerušenia výkonu trestu odňatia slobody. Kritiku vyjadrila aj útokom časti politikov voči niektorým vyšetrovateľom, prokurátorom, sudcom, ale aj nezávislým inštitúciám, médiám a občianskej spoločnosti. "Negatívnu pachuť z pohľadu Transparency zanechala aj kampaň pred prezidentskými voľbami, do ktorej významne vstupovali neférové praktiky a obchádzanie volebných pravidiel," doplnil Piško.
Za pozitívum však mimovládka považuje hlasné odmietanie podkopávania právneho štátu značnou časťou verejnosti.
- Podrobnosti
- Administrátor
- Články
- 93
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok a minister spravodlivosti Boris Susko. (Zdroj: TASR)
komentare.sme.sk | Nataša Holinová
V roku 2024 sa udiali významné zmeny v oblasti slovenského právneho štátu. Motivácia autorov bola zrejmá: postarať sa o vlastnú beztrestnosť. Bola to zároveň motivácia celého vládnutia, kde vidno ochabnutie práce, už odkedy sa uvedený cieľ podarilo naplniť. Stačil na to jeden rok a mnohé škody sú nezvratné.