Sudca v štandardnej spoločnosti

A K T U A L I Z O V A N É

My, podpísaní sudcovia Okresného súdu Prešov, sme presvedčení, že rozmer zvrátenej činnosti niektorých predstaviteľov súdnej moci si zasluhuje okrem trestného stíhania aj inú formu pozornosti.

Očakávania, že sudcovia, ktorých sa to týka, sami vyvodia morálnu zodpovednosť, sa samé od seba nenaplnia, o čom svedčia aj opakujúce sa vágne vyjadrenia vrcholných predstaviteľov súdnej moci.

Už neobstoja argumenty považujúce tzv. previerky sudcov za nezákonné, protiústavné a právne nekonformné.

Dospeli sme do bodu, keď už len žiadosť od samotných sudcov o ústavné a zákonné preverenie ich integrity, má potenciál zvrátiť totálny prepad dôveryhodnosti justície.

Preverte nás!

Daniela Baranová, Marek Bujňák, Marek Čech,  Michal Drimák, Eva Farkašová, Jozef Jaselský, Jaroslav Kanderka, Marián Mačura, Rastislav Sikorjak, Sylvia Szabadošová,  Marián Vorobel, Katarína Vorobelová

Komentujte

0
s podmienkami použitia.
 • Hosť (Marián Koscelník)

  Pripájam sa k výzve... Mam vlastnú skúsenosť, keď sudca v Prešove mi povedal, že cez neho nikdy neprejde a mal pravdu...

 • Neviem, či moje písanie bude mať vôbec nejaký zmysel a či niekomu - niečomu pomôže, no určite viem, že keď neurobím nič, tak to nepomôže nikomu. Písal som tu už mnoho krát od vzniku tejto stránky. Snáď tisíckrát som ponúkal pomoc.

  Dovolím si doplniť sudcov z Prešova vtom, že tu nejde ani náhodou o zvrátenú činnosť niektorých predstaviteľov súdnej moci. Tu ide o systémové zlyhanie, ktoré neustále generuje na svojom výstupe ľudí so zločineckými sklonmi a odmeňuje ich konanie právnickými titulmi.

  Spomínate si ešte na reportáž Eugena Kordu zo začiatku tohto milénia? Ukazoval tam, aká korupcia vládne v právnickej „branži“ už pred prijímačkami na túto fakultu.

  Aký je postup, taký je výsledok.

  Nestačia previerky niekoľkých sudcov. Určite nie! Väčšina týchto ľudí, namala nikdy dostať možnosť byť právnikom. Ich osobnostné kritéria ich mali diskvalifikovať hneď na začiatku.

  Tu je potrebné hľadať problém. Tu je jeho zárodok. To ostatné je už len dôsledok.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Dokumenty Sudca v štandardnej spoločnosti

Kontakt

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Naši partneri